Biz kimiz?

Zeynep Bölükbaşı
Kurucu

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Gazetecilik mesleğini üniversitede okurken yapmaya başladı. Bir medya profesyoneli olarak on beş yıl boyunca Hürriyet, Sabah, Akşam ve Doğuş Grubu’nda Muhabirlik’ten Genel Yayın Yönetmenliği’ne kadar farklı pozisyonlarda deneyim kazandı. Köşe yazarlığı yaptı. Bir kitap yazdı. Bu süreç içinde lifestyle alanında uzmanlaştı. Oğlunun doğumuyla meslek hayatına kısa bir ara verdi. Ardından iş hayatına İletişim Danışmanı olarak döndü. Beymen, Mavi, VitrA, IKEA, NIVEA, United Colors of Benetton, Ultimate Ears, Grand Pera, Büyükyalı gibi pek çok marka için çalıştı. Bir trafik kazası hayatının dönüm noktası oldu. Yaşamını nasıl sürdüreceğine karar verdi; Ayşe Birsel’in “yaşamın senin için en önemli proje” sözü, mottosu oldu ve Projects by Z’yi kurdu.

Simay Güntöre
Müşteri ve Proje Direktörü

Bilkent Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu. Okuduğu dönemde yöneldiği iletişim sektörüne, Gazete Bilkent’te yazarlık ve NTV’de stajyerlik yaparak adım attı. Kariyerine N’PR İletişim Danışmanlığı’nda başladı; Four Seasons, Avrupa Bayanlar Golf Turnuvası, Setur ve markaları, Martı Hotels&Marinas, Golden Key Otelleri, Abdi İbrahim, Ariston Thermo Group gibi birçok markanın PR ve basın iletişimi projelerinde görev aldı. 2015-2017 yılları arasında A&B İletişim’de NIVEA, United Colors of Benetton, Grand Pera, gülsha gibi lifestyle markaların iletişimi için çalıştı. Şimdi ise, fikri ortaya çıktığından beri içinde olduğu Projects by Z ile yaşıyor ve çalışıyor.
Lise yıllarında okul grubunda sahne alarak başladığı amatör solistliğe, Bilkent Üniversitesi ve TRT Radyosu Çok Sesli Müzik Gençlik Korosu’nda koristlik yaparak devam etti. Ses ve sahne eğitimi çalışmalarını sürdürüyor.

Ege Çeler
Proje ve Dijital İçerik Sorumlusu

Şişli Terakki Lisesi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Reklamcılık Bölümü mezunu. Üniversite yıllarında prodüksiyonda, geleneksel reklam ve yeni medya ajanslarında staj yaparak iletişimin çeşitli dallarında tecrübe edindi. Mezuniyetinin ardından tanıştığı Projects by Z'de, Eylül 2018'den bu yana çalışıyor; proje ve etkinliklerde aktif olarak rol alıyor.